Domácí nafata.
Lze naftu vyrobit doma? Máte – li potřebné informace, přísady a znalosti, tak ano. A taky musíte mít zdroj surovin.
Před 10 lety se používaly rostlinné oleje a různé druhy bionafty. Bionafta z vašeho generátoru však již bude mít perfektní, mnohem vyšší kvalitu. Nemusíte mít obavu, ani u drahého motoru, že by vám sežrala těsnění, čerpadlo, nebo gumičky.
Surovinou může být rostlinný tuk – tedy lisované oleje, popřípadě jakýkoliv živočišný tuk. Tedy sádlo. Nebo použité fritovací a jiné jedlé oleje. Na obrázku je generátor na domácí výrobu nafty. Jsou různé velikosti, nejmenší vyrobí 100 litrů nafty / 12 hodin
Velmi zkrácený a zjednodušený postup na výrobu domácí nafty
Surovina se vloží do generátoru. Topným pásem se zvyšuje teplota na + 60. Dochází k dělení frakcí. Pro vyloučení parafinu se používá vodní sprcha – ta je součástí generátoru. Několikrát se měří a dolaďuje PH. Přidávají se ingredience – metanol. V zimní období aditiva. Ještě je tam křemelinový filtr. To je ten úzký stříbrný válec. Na přání je možno podat složitější, chemické vysvětlení.
Náklady na výrobu nafty
Náklady na 1 litr bionafty jsou asi 4 Kč (včetně elektřiny a vody). + surovina. Jízda na tuto bionaftu je dokonce pružnější, než na naftu z ropy. V systému je již i zabudované čerpadlo pro tankování do Vašeho auta.
Bionafta je biodegradační palivo. Samo se v přírodě odbourá, ať už ji spálíte, nebo ne. Neprodukuje toxické jedy ani nevytváří další uhličitany. Pomocí této technologie může každý snadno pomoci přírodě i své peněžence.
Myslím, že na tento článek si vzpomenete vždy, když přijedete na benziku a budete platit. Ještě by to chtělo, generátor na domácí výrobu benzinu z uhlí. Nakoupili byste 100 q uhlí, a na benzinku byste nemuseli jezdit. Je to předválečná technologie, nic složitého to tedy taky nebude.